Jak se orientovat v parametrech?

Při výběru serverového řešení se setkáte s celou řadou parametrů, které jejich definují výkon a využitelnost. Vyšší výkon zrychlí načítání vašich webových stránek, webové služby nebo elektronického obchodu a pomůže také obsloužit větší množství vašich zákazníků. Pro vaši lepší orientaci přikládáme stručné vysvětlení nejčastějších parametrů.

  • HDD

znamená "harddisk" nebo pevný disk. U serverových řešení volíte velikost pevného disku v GB, tedy velikost prostoru, který máte k dispozici pro svoje data. Pro výkon je důležitý typ použitého disku (SATA, SAS nebo SSD). Platí, že SATA disky jsou sice nejlevnější, ale poskytují nejmenší výkon a používají se pro statické ukládání velkých objemů dat. Pro většinu našich řešení využíváme rychlejší SAS disky, pro řešení s největšími nároky na výkon (databáze, e-maily) pak SSD disky.

  • RAM

je operační paměť serveru.  Přímo ovlivňuje výkon serveru, udává se v GB.

  • CPU

neboli procesor serveru také výrazně ovlivňuje jeho výkon. Výkon procesoru je definována jeho taktovací frekvencí (udává se v GHz a znamená schopnost procesoru odbavit počet operací za sekundu), počtem jader procesoru a počtem fyzických procesorů.

  • rychlost připojení

se udává v Mbps nebo Gbps, tedy v počtu megabitů nebo gigabitů, které lze z nebo na server přenést. Opět jde v podstatě o výkonový parametr, naším standardem jsou servery připojené rychlostí 1 Gbps, backendová infrastruktura a připojení datového centra pak rychlostí 10 Gbps.

  • objem přenesených dat

nijak neomezujeme a nezpoplatňujeme, pokud jde o přenos do českého a slovenského internetu. To znamená, že i když budete mít na serveru velký provoz (vaši návštěvníci budou např. stahovat videa ze serveru), tak u nás nebudete platit žádné další poplatky za objem přenesených dat v rámci České republiky a Slovenska. Bezplatný přenos dat do zahraničí je limitován objemem 100 GB měsíčně nebo dle dohody.

  • garantovaný uptime

udává snížení vašich poplatků za provoz, pokud se naší chybou stane, že budete mít server nedostupný. Je fér platit pouze za skutečně poskytnutou službu, proto tuto garanci kvality, tzv. SLA nabízíme.

Zpět na seznam témat

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.