Jak vybrat správný server?

Pokud se nechcete zabývat administrací serveru, jeho zabezpečováním, nastavováním operačního systému, apod. a chcete tyto činnosti nechat našim specialistům, volte jednu z variant serverů se správou. Dále se rozhodujte podle toho, zda vám vyhovují připravené balíčky Virtuálních managed serverů a nebo potřebujete ještě více výkonu nebo jiné speciální řešení, které vám  poskytnou Managed servery.

Virtuální managed servery jsou připraveny tak, abyste si co nejjednodušeji mohli zprovozňovat nové webové prezentace, včetně databází a e-mailů, aniž byste věděli, jak tyto služby technicky fungují. Intuitivní ovládání svých služeb máte k dispozici v Zákaznickém centru. V nabídce máme virtuální managed servery na platformách
a) Linux (PHP 4/PHP 5, MySQL, AJAX, FTP, SSH bez root oprávnění, InnoDB tabulky, verzovací systém GIT, cacheovací nástroj memcached, atd.)
b) Windows (ASP/ASPX na .NET Frameworku ve verzích 3.5 a 4.5, Framework MVC 1, 2, 3, 4, PHP 5,  AJAX, FTP, SFTP, IIS manager, atd.)
Managed Servery poskytují maximální výkon mezi serverovými řešeními Active 24 a umožňují Vám postavit řešení na míru, jak z pohledu hardwarové, tak softwarové konfigurace. Jsou vhodné především pro kritické aplikace, např. pro hojně navštěvované elektronické obchody, velké portály, apod.

Je-li naopak Vaší doménou systémová správa serveru, potřebujete mít plnou kontrolu nad jeho administrací, volte servery bez správy. Nejširší využití v této oblasti nabízejí Virtuální privátní servery,  vyšší uživatelský komfort a bezpečnost pak Aplikační servery.

Virtuální privátní servery vám dávají úplnou svobodu při výběru jejich využití, díky tomu, že k nim máte k dispozici nejvyšší přístupová práva si na nich můžete služby dle Vašich potřeb a zároveň si server spravujete. Nabízíme Vám možnost vybrat si z následujících Linuxových distribucí (centros, debian, ubuntu, fedora a suse) nebo operační systém Windows Server 2012R2. Přes Zákaznické centrum máte možnost si svoje servery restartovat, vypínat, zapínat nebo zastavovat. Dále zde máte možnost server přeinstalovat do původního stavu, to vše pomocí jednoho kliknutí.
Aplikační servery jsou vyladěny pro maximálně bezpečný provoz aplikací na platformě Windows. Kromě plného administrátorského přístupu přes RDP máte k dispozici terminálové přístupy pro uživatele, které jsou zabezpečeny pomocí SSL Gateway, celé řešení je zabezpečeno naším centrálním firewallem. Tuto službu si vyberte, pokud potřebujete bezpečně provozovat aplikaci na platformě Windows a chcete mít možnost k ní zabezpečeně přistupovat odkudkoliv, třeba i z více lokalit najednou. Typickým využitím je provoz systémů CRM, ERP nebo účetnictví.

Zpět na seznam témat

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.