Recenze South Park: The Fractured but Whole

South Park: The Fractured but Whole je přímým pokračováním hry The Stick of Truth, jenže tentokrát se tvůrci hry rozhodli zesměšňovat žánr RPG, ale franšízy superhrdinů. Obecně jsme se znovu chopili drsné sociální satiry - hurá! Spolu s dětmi žijícími v South Parku se stanete hrdinou, kterou si toto město zaslouží - Incredible Poperden.

V poslední době bylo příliš mnoho superhrdinů. Řeší světové problémy na stránkách komiksů, v televizních seriálech se navzájem bijí a na velkých obrazovkách rozpouští občanské války.

Autoři „South Parku“ samozřejmě nemohli toto téma ignorovat. Nejprve si ze série udělali legraci ze superhrdinů (pamatujete si úžasnou sérii o Raccoonovi a jeho přátelích?), A teď se rozhodli, že ve hře přijdou na komiksy Marvel a DC. Ukázalo se, že je to veselé.

Děj filmu The Fractured but Whole je naprosto jednoduchý: kvůli neshodám ve vývoji franšízy superhrdinů jsou děti rozděleny do dvou táborů a pořádají skutečnou „občanskou válku“ (ahoj, „Avengers“) - „Raccoon and Friends“ proti "Bojovníci za svobodu".

Každá strana chce dostat náskok před svými protivníky a být první, kdo zahájí franšízu. Ale chápete, že bez vtipů o výkalech a genitáliích, homosexuálech a černochech by se Trey Parker a Matt Stone neodvážili napsat scénář? Příběh proto začíná únosem kočky jménem Scrambles a končí tak strašným peklem a bezmeznou absurditou, že se chytíte jen za hlavu. Co je tam! V The Fractured but Whole můžete dokonce ovládat čas - samozřejmě pomocí plynů.

Hlavní postava je stejný Douchebag z „Stick of Truth“, připojuje se k „Raccoon and his friends“. Známé postavy, Eric Cartman a Kyle Broflovski (zdánlivě nepřátelé, ale jejich názory na vytvoření franšízy se shodují) také spadají do stejného týmu, ale pár gayů Craig a Tweek se ocitnou v různých týmech. Nemyslíte si, že si tvůrci hry promine příležitost žertovat na toto téma? Budou žertovat, a to více než jednou!

Mimochodem, nezapomeňte si před hraním prohlédnout 4. epizodu 21. sezóny. Tam začíná děj konstrukcí filmových sérií a dochází ke konfliktu mezi Raccoonem a Mysterionem. A tato epizoda také vysvětlí, kam se Facebook vydal a proč byl nahrazen „Enotogram“ (analogie Instagramu). To druhé je velmi důležité pro rozvoj vaší postavy.

Koneckonců, abyste získali zkušenosti, musíte nejen bojovat a plnit úkoly, ale také dělat selfie s obyvateli města.

Ne všechny z nich jsou však připraveny k fotografování právě takto: někdo vás požádá o dokončení vedlejšího úkolu a někteří s vámi nebudou mluvit vůbec, dokud nedosáhnete požadované úrovně.

Občané, kteří posílají superhrdiny (i když fiktivní) do pekla - o tom je South Park: The Fractured but Whole. Tato hra se navíc vysmívá síle a hlavně nejen filmům o mocných lidech v latexu, ale také komiksům. Všechny známé příběhy jako „hrdina z paralelního vesmíru se ukázal být darebák“ nebo „darebák se stal hrdinou kvůli záchraně světa“, jsou zde důvodem k smíchu.

Před bitvou s jedním z bossů vypráví hlavní padouch svůj plán superhrdinům (klasický komiks). Ale tohle je South Park! Nesdílí jen svá tajemství s hrdiny - za zločincem je dokonce předem připravená cedule se seznamem bodů. Připraveno na prezentaci!

Nejhůře zasažen byl Marvel. Během bitev hrdinové každou chvíli křičeli něco v duchu „toto jsme neplánovali před druhou fází“ nebo „toto je občanská válka 2!“, Parodující způsoby budování slavného filmového vesmíru.

Taková satira je dnes velmi potřebná, protože mnoho moderních superhrdinských filmů a televizních seriálů se dostalo do slepé uličky ve snaze najít nové formáty a podmanit si publikum.

Samostatná rozkoš: v tom všem rozhořčení superhrdiny nebylo místo pro politické vtipy (v sezóně 21 je také znatelně snížena míra politizace). Zdá se, že období 19 a 20 seriálu přimělo diváky k volbám v USA natolik, že Parker a Stone v South Park: The Fractured but Whole dokonce zapomněli na pana Harrisona-Trumpa. Nudíme se! Lepší toaletní humor, který je zde hojný.

Pokud máte rádi rasistické vtipy, pak vás South Park: The Fractured but Whole potěší mnoha zábavnými misemi. A zúčastní se jich nejen známé černé postavy (jako Token Black a jeho rodina), ale také úplně noví hrdinové. Židé to také dostanou, neváhej.

Ale při sledování seriálu si můžete roztrhat žaludek a The Fractured but Whole je stále hra. A jako hra je pro hráče znatelně přátelštější než The Stick of Truth.

Nejprve se rozhraní stalo přehlednějším - nyní nemusíte trávit patnáct minut hledáním požadované ikony. „Mývalové“, schopnosti, spojenci, kostýmy, artefakty - vše má samostatné tlačítko, které výrazně usnadňuje hledání.

Zadruhé, s brněním již nejsou žádné problémy - ve hře The Fractured but Whole mají obleky čistě estetickou funkci. Nyní jsou artefakty zodpovědné za vlastnosti postav a speciální dovednosti - mohou být vytrženy ze spárů nepřátel bitvou nebo vytvořeny sami.

Každý z artefaktů poskytuje stabilní bonusy, ale existují i ​​takové věci, které dávají zvláštní příležitosti. Například další tah nebo regenerace v bitvě.

Artefakty nejsou zdaleka jedinou inovací ovlivňující bitvy s nepřáteli. Autoři nové hry výrazně změnili bojový systém hry The Stick of Truth a přidali k němu spoustu dalších prvků.

Ve hře Fractured but Whole bylo bojiště rozděleno na buňky - nyní se po nich pohybují pouze všechny postavy. Skočil několik buněk před vámi - využijte jednu ze svých schopností: zasáhněte nepřítele v boji zblízka, vystřelte na něj něco těžkého, rozzuřte ho nebo uzdravte spojence.

Každá postava má čtyři schopnosti. Tři z nich jsou k dispozici během kteréhokoli kola a čtvrtý - poslední - lze aktivovat odebráním požadovaného množství poškození. A v nové hře si na rozdíl od první části můžete přivést tři partnery pro každý boj (někdy víceméně podle zápletky). Proto se soubor dovedností, které má jednotka k dispozici, významně rozrostl.

Jednou z nejzábavnějších schopností je Scott Malkinson (kapitán Insulin). Když aktivujete jeho poslední dovednost, uvidíte video, kde začne chtivě jíst sladkosti, což z něj udělá jakési Hulka, který rozpoutá svůj hněv na nepřátele.

Hraní se všemi těmito schopnostmi a buňkami na zemi je jen zajímavější. Tvůrcům se podařilo do boje přidat detaily, aniž by nic komplikovali. Hráči v bitvě mají nyní mnohem více příležitostí a manévrovacího prostoru. Existuje však také spousta šancí na prohru, ale je to jen chladnější!

V poslední hře byly nekonečné bitvy docela nudné - zejména blíže finále. Proto se vývojáři ve hře The Fractured but Whole snaží hráče pobavit co nejdéle - buď jim nabídnou výběr další třídy, nebo je seznámí s mikroagresí.

S třídami v nové hře se obecně ukázalo být velmi cool. Na začátku si můžete vybrat pouze jeden ze tří: barbar, speedster a blaster. Ale v budoucnu si můžete vyzvednout několik dalších (ve hře je celkem deset tříd). V tomto případě lze kombinovat třídní schopnosti.

Jak se vám líbí myšlenka udělat z hrdiny telepatického kyborga, živelného vraha nebo květinářství speedsterů?

Pokud jde o mikroagresi, jedná se o další prvek, jehož úkolem je diverzifikovat bitvy. Pokud dokončíte úkol PC Director, naučí vás, jak se bránit za každou nesnášenlivost adresovanou vám. A čím více důvodů musí ostatní tolerovat, tím častěji můžete nepřátele potrestat za jejich nesnášenlivost.

Ve hře si můžete vybrat pohlaví, rasu, národnost, sebeidentifikaci a orientaci. Musím vysvětlit, že někdo může urazit gay černého Žida? Právě pro takové žolíky je nutná mikroagresivita - jedna zábava!

Víte, co je ještě zábavnější? Jen se procházejte po South Parku! Při hledání dalších úkolů, nejrůznějších kořistí (toto zboží je zde hromadně) a jen tak - pro zábavu.

Zpočátku je vám k dispozici pouze část města. Chcete-li se dostat do dalších zón, musíte použít schopnosti svého zadku (ano, v South Parku může zadek udělat hodně) a vašich superhrdinských spojenců. Viděli jste krabici na střeše budovy? Nejprve odemknu letovou schopnost, poté vyvolám Kite-Mana a použiji ho ke vzletu správným stisknutím tlačítek během QTE.

Ve městě je spousta podobných míst a takové hádanky jsou také všudypřítomné v příběhových misích. Čím dále tedy příběhem procházíte, tím důkladněji můžete město prozkoumat. Mimochodem, měli byste se vrátit na místa, kde jste již byli, alespoň kvůli hledání plakátů ukrytých po celém městě. Ach ano, Chinpokomony byly nahrazeny plakáty Tweek a Craig. Craigův otec vás požádá, abyste je našli pro jeho sbírku. Ukázalo se, že je sběratelem yaoi. A to je případ, kdy je lepší nekládat zbytečné otázky.

V South Parku se schovávají také kočky Blue Al. Musíte je také hledat. A to není tak snadné, jak se zdá - kromě vás se po městě potuluje spousta všelijakých drbů, kteří s vámi budou bojovat o radost. Boj však není jediným východiskem. Někdy můžete dělat jen nohy.

A hra se stala mnohem jednodušší. Například se mi poprvé podařilo porazit všechny šéfy. S některými vedlejšími postavami, se kterými musíte v příběhu bojovat, je to mnohem obtížnější.

Například Buttersův otec. K mému překvapení se ukázal být jedním z nejsilnějších protivníků, protože musel bojovat s téměř žádnými spojenci - může potrestat každého kromě Novice.

Možná, jak se obtížnost zvyšovala, obyčejní nepřátelé a šéfové zesílili, ale v „Stick of Truth“ existovali protivníci, s nimiž nebylo snadné bojovat na jakékoli obtížnosti. Žádní zde nejsou.

Totéž platí pro QTE. Nikdy nezapomenu na misi s mimozemšťany z původní hry, protože jsem neměl čas stisknout tlačítka tak rychle, jak mě požádali. Kam se tyto QTE dostaly v The Fractured but Whole? A to se zdá být dobré, ale tento druh trollování od vývojářů trochu chybí.

Nicméně, South Park: The Fractured but Whole je vynikajícím pokračováním hry South Park: The Stick of Truth, která upravila mnoho prvků originálu, ale zachovala věci, které hráči tolik milovali. Hra jako celek se stala absurdnější a dynamičtější a hratelnost se stala znatelně přátelštější. Pokud se vám předchozí část líbila, pak vás nová hra nezklame.

 

 

Na tomto webu používáme soubory cookies, abychom mohli zajistit jeho plnou funkčnost, analyzovat návštěvnost a případně přizpůsobit vhodně obsah a reklamu konkrétním uživatelům. Veškeré takto získané informace zpracováváme v souladu s dokumentem Prohlášení o ochraně osobních údajů.
01a2226c316ddb198ca94b17cb6b2872